Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2023!

Spartakus: Umění - Věda - Technika

V karuselu hlavního vchodu rektorátu je vystaveno unikátní propojení umění s 3D tiskem.

Uměleckých děl Vladislava Gajdy najdete v kampusu VŠB-TUO několik. Nově se tato sbírka rozšířila o unikátní plastiku s názvem Spartakus, kterou najdete v prostoru otočných dveří při vstupu do budovy A. Nejedná se ovšem o originální plastiku známého sochaře.

Naše univerzita je především technická, nicméně nabízí i umělecké studijní programy. Právě propojení uměni s technikou reprezentuje tato výstava Univerzitního muzea. Původní drobná plastika byla digitálně naskenována a následně vytištěna v laboratořích 3D tisku ProtoLab. Jde tak o první experimentální spolupráci těchto dvou institucí.

V pátek 23. září 2022 proběhlo slavnostní zahájení výstavy za přítomnosti členů Univerzitního muzea, zástupců ProtoLabu, přítomen byl také Jakub Gajda, syn slavného sochaře.

Vloženo: 26. 9. 2022
Kategorie:  Aktuality