1. ročník mezinárodní konference SCFF23 přinesl řadu významných mezinárodních spoluprací

Katedra obrábění, montáže a strojírenské metrologie společně s Centrem 3D tisku Protolab uspořádaly vůbec 1. mezinárodní konferenci SCFF23 (From Smart City to Smart Factory for Sustainable Future: conceptual framework, scenarios, and multidiscipline perspectives). Ta v kampusu VŠB-TUO probíhala od středy 10. do pátku 12. května.

Na konferenci, která byla určena výzkumníkům i studentům, dorazilo na 30 účastníků ze Slovenska, Polska a Vietnamu, další se zúčastnili online. Konferenci zahájil doc. Ing. Miroslav Mahdal, Ph.D., proděkan pro vědu, výzkum a doktorské studium Fakulty strojní VŠB-TUO. Po úvodním projevu následovala série prezentací z oblasti Smart Economy, e-commerce, managementu, sustainability, Smart City, Biotechnology, Internet of Things, Big Data, Smart Factory anebo Additive Manufacturing.

Součástí konference byla i Poster Section. Druhý den patřil exkurzím: účastníci si prohlédli laboratoře Katedry obrábění, montáže a strojírenské metrologie FS VŠB-TUO, Centrum 3D tisku Protolab i Dolní Vítkovice. Konference zahrnovala také diskuze o inovativních, a hlavně udržitelných technologiích, aplikovaných do Smart City a Smart Factory.

Na konferenci, jejímž cílem bylo sdílení poznatků, nápadů i řešení stávajících problémů v oblasti udržitelných moderních technologií, započala řada významných mezinárodních spoluprací.

Vloženo: 18. 5. 2023
Kategorie:  Aktuality