Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

3D tisk z plastů metodou SLS je vhodný pro tvorbu funkčních nebo vizuálních prototypů, a tam, kde se předpokládá vyšší mechanické zatížení nebo je nutná vysoká teplotní odolnost a špičková kvalita povrchu.

Proces 3D tisku plastů s využitím metody SLS má oproti jiným metodám (např. FDM) výhodu ve vynikající homogenitě výtisků a výborných mechanických vlastnostech ve srovnání s většinou konkurenčních metod tisku plastů. Hodí se proto na výrobu funkčních dílů. Funkční celky nebo jednotlivé součástky vytisknuté metodou SLS z polyamidových prášků se s oblibou využívají v automobilovém průmyslu. Vytištěné díly jsme schopni dále v případě potřeby lepit a barvit.

Tiskneme pouze z materiálů dodávanými firmou EOS. Tyto materiály reprezentují polyamidy nebo kompozitní materiály, které jsou svými výslednými vlastnostmi vhodné pro tvorbu funkčních prototypů. Takto vytvořené prototypy mohou být alternativou k dražšímu tisku z kovových slitin nebo k prototypování za pomocí konvenčních metod.

Na přání zákazníka jsme při dlouhodobé spolupráci schopni tisknout také z dalších dostupných firmou EOS certifikovaných práškových plastů:

eos_functional_principle_laser_sintering

Charakteristiky práškových plastů (mechanické, fyzikální a chemické vlastnosti) jsou dostupné na webu výrobce. Máte-li zájem o 3D tisk z plastu nebo o konzultace k tomuto tématu, neváhejte nás kontaktovat.

Zařízení používané pro 3D tisk plastů

Pro stavbu plastových součástí používáme dvě profesionální 3D tiskárny EOS P396 a jednu EOS P110 Velocis, patřící k poslední generaci SLS 3D tiskáren. To dokladuje především výsledná přesnost a kvalita vytištěných dílů. Podle nezávislého portálu 3Dhubs.com je EOS P396 a P110 Velocis absolutní špičkou mezi obdobnými SLS stroji.

Technické specifikace EOS P396

Maximální rozměry tisknuté součásti (X × Y × Z) 340 × 340 × 620 mm
Rychlost výroby (do výšky) 22 mm/hod
Rychlost snímání až 2000 mm/s
Rychlost polohování 3000 mm/s
Tloušťka vrstvy 60–120 μm
Výkon laseru 80 W

Technické specifikace EOS P110 Velocis

Maximální rozměry tisknuté součásti (X × Y × Z) 200 × 250 × 330 mm
Rychlost výroby (do výšky) 1,2 l/hod
Rychlost snímání až 5000 mm/s
Rychlost polohování 3000 mm/s
Tloušťka vrstvy 60–120 μm
Výkon laseru 30 W

Zaujala vás tato služba? Kontaktujte nás.

Ing. Jakub Měsíček, Ph.D.

Ing. Jakub Měsíček, Ph.D.

3D tisk plastů